Wybierz wydarzenie z listy

Formularz rejestracyjny znajdziesz w dolnej części strony wydarzenia

Poniżej możesz zrobić subskrypcję kalendarza tej społeczności

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Akademia ISSA: Cybeer – Standaryzacja i normalizacja bezpieczeństwa informacji w obszarze sztucznej inteligencji

26 października, 2023 @ 18:00 19:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Akademia ISSA: CyBeer, którą prowadzi nasz partner wspierający firma LexDigital.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 października o g.18:00 w formule on-online.

Temat: Standaryzacja i normalizacja bezpieczeństwa informacji w obszarze sztucznej inteligencji

Na spotkaniu swoją prezentację przedstawi Dariusz Janiak Information Security & Data Protection Expert z zespołu LexDigital.

Z uwagi na rosnącą liczbę przypadków użycia sztucznej inteligencji rodzą się pytania o to na ile obowiązujące standardy stanowią zwarty system odpowiedzi na ryzyka cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do atrybutów poufności, integralności i dostępności systemów sztucznej inteligencji oraz na ile podejmowane kolejne działania normalizacyjne są realizowane w spójny sposób. Wystąpienie będzie próbą przeglądu standardów związanych z cyberbezpieczeństwem sztucznej inteligencji oraz zasygnalizowaniem potencjalnych luk w zakresie działań standaryzacyjnych.

Prezentacja potrwa około 40-45 minut, a pozostała część spotkania zostanie poświęcona na dyskusję, podczas której będzie możliwość zadawania pytań i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami.

W dyskusji wezmą udział eksperci LexDigital:

Dariusz Janiak:
Audytor wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnego z PN-EN ISO/IEC 27001 oraz audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Ciągłością Działania zgodnego z PN-EN ISO 22301. Certyfikowany trener w zakresie szkoleń z ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pełniąc m.in. funkcje administratora bezpieczeństwa informacji, inspektora ochrony danych, a także konsultanta i trenera z zakresu bezpieczeństwa informacji zarówno w administracji publicznej, jak i podmiotach prywatnych o różnym profilu i skali działalności. W LexDigital odpowiada za wdrażanie i audytowanie SZBI oraz RODO.

Patrycja Żarska-Cynk:
W LexDigital odpowiada za tworzenie, wdrażanie i nadzór nad systemami ochrony danych osobowych klientów, prowadzi szkolenia, pełni funkcję IOD, społecznie — dyrektorka ds. ochrony danych osobowych w ISSA Polska, zaangażowana m.in. w projektach Cyfrowy Skaut, projekt issa.local we Wrocławiu, audytor wewnętrzny norm ISO 27001, ISO 27701, uczestniczy obecnie w programie edukacyjnym prowadzonym przez Kancelarię Rymarz Zdort Maruta “AI & Data Expert” z zakresu prawno-regulacyjnych aspektów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w biznesie.

Mariola Więckowska:
Head of Privacy Innovative Technologies w LexDigital, gdzie wspiera wdrożenie nowych projektów, zwłaszcza nowych technologii, przeprowadza audyty bezpieczeństwa i wypełniania obowiązki wynikające z RODO. Wiceprezeska Zarządu SABI, Członkini IAPP, Cyber Women Community, ISSA oraz Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy w Ministerstwie Cyfryzacji. Absolwentka European Data Protection Law Summer School na Brussels Privacy Hub Vrije Universiteit Brussel oraz Data Ethics, AI and Responsible Innovation na The University of Edinburgh. Odpowiada za stałą sekcję „Niezbędnik IOD” oraz jest członkiem rady programowej kwartalnika ABI Expert.

online Google Meet

Możliwość komentowania została wyłączona.

#ISSAPolskalocal najlepsza społeczność przyjaciół